Re: Price of food.
About one hundred pounds for the two of us, plus ten pound a week for a veg box. This also includes the price of food for various off spring that call to cadge a meal.
We are vegetarian (except for a little bit of fish) do not eat many processed food.However I do spend more because of my food intolerances meaning I have to buy a number of Fee From foods.
|